Na styku Jeżyc
i Sołacza

Goplana to miks zalet mieszkania w bardzo dobrze komunikowanym centrum miasta ze społecznym i kulturalnym potencjałem Jeżyc. Jednocześnie osiedle graniczy z Sołaczem, najpiękniejszą dzielnicą Poznania. Popularne powiedzenie głosi, że Jeżyce to nie dzielnica, a stan umysłu. 

Entuzjaści rowerowego wypoczynku mogą skorzystać z sieci zaprojektowanych miejskich tras łączących Jeżyce z Centrum, albo trasą przez Sołacz i Rusałkę wyprawić się na zielone szlaki wokół jeziora Strzeszyńskiego. 

Atrakcyjna secesyjna architektura starych kamienic, całoroczne targowisko na Rynku Jeżyckim, sąsiedztwo Teatru Nowego, kina Rialto oraz mnogość urokliwych sklepików i różnorodnych małych knajpek, skupionych wokół ulicy Kościelnej składają się na unikalne miejsce do życia.

Wielu osobom marzy się zamieszkanie w centrum tego jeżyckiego świata. Nigdzie nie jest się bardziej w sercu Jeżyc niż na terenie Goplany, u zbiegu ulicy Kościelnej i tunelu pod wiaduktem, który prowadzi do niezwykłej urody parku Sołackiego.
Jednocześnie Jeżyce oferują dogodne połączenia komunikacyjne i piesze z Centrum i Starym Miastem. Spacer ulicą Dąbrowskiego i mostem Teatralnym to jedna z najbardziej efektownych tras spacerowych w Poznaniu.